Tradycyjnie pierwszego dnia wiosny w naszej szkole dużo się dzieje. Tego dnia szczególnie pamiętamy o patronie naszej placówki . Stąd wędrówka na cmentarz parafialny, gdzie na grobie ks. Prałata Władysława złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy krótką modlitwę.

Po powrocie do szkoły przeszliśmy do dalszych obchodów wiosennego święta. Młodsze klasy rozwiązywały wiosenno – świąteczne rebusy, a starsze quiz poświęcony Patronowi. Później było ubieranie wiosennej panny i stacje zadaniowe. Po sporej dawce intelektualnego wysiłku przyszedł czas na zabawy ruchowe. Gabriela Łaś niczym profesjonalny instruktor taneczny nauczyła wszystkie dzieci układu choreograficznego do piosenki pt: ”Całkiem nowa bajka”, zaś Alicja Jabłońska pięknie zagrała na pianinie utwór lekki niczym ciepły, wiosenny wietrzyk… Na koniec piosenkę o lisku zaśpiewali drugoklasiści.

Poza tym z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy dzisiaj dzień bez plecaka. Inwencja uczniów w tym temacie okazała się nieograniczona, co możemy zobaczyć w galerii zdjęć.

Wręczone również zostały dyplomy dla laureatów konkursu matematycznego.

Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego nasi uczniowie w akcie solidarności z osobami dotkniętymi tym zespołem założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

I nie zapominajmy o przedszkolakach, które wykonały piękne wiosenne prace plastyczne oraz kukłę Marzanny – zimowej panny.

Uciekaj zimo i witaj wiosno!