Ramowy rozkład dnia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy wszystkich uczniów, przedszkolaków i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza Święta w kościele parafialnym w Piotrkowicach odbędzie się o godzinie 8:30. Następnie wspólnie odwiedzimy i złożymy kwiaty na grobie Patrona szkoły, ks. Władysława Gibały. Później udamy się na uroczystą inaugurację oraz spotkanie z wychowawcami.

W przedszkolu zorganizowany jest dyżur. Po oficjalnym rozpoczęciu roku zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przedszkolnych na zebranie organizacyjne.

Zakończenie roku 2020/2021

W XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Bezpiecznie na wsi mamy-od 30lat z KRUS wypadkom zapobiegamy wzięło udział 8 przedszkolaków. Prace były bardzo ciekawe i piękne. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy!

Dzieci przedszkolne brały udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Tuchowie: Lubimy czytać polskich autorów. Gratulujemy uczestnikom udziału i pomysłowości!

Zebranie informacyjne w Przedszkolu Polak Mały

Uprzejmie informujemy o zebraniu organizacyjno – adaptacyjnym w związku z rozpoczęciem roku przedszkolnego 2021/ 2022, które odbędzie się 28 czerwca o godzinie 17. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą spotkanie odbędzie się w altanie ogrodu szkolno – przedszkolnego. W nowym roku przedszkolnym będzie realizowany program wychowania przedszkolnego w oparciu o pakiet edukacyjny WSiP ” Planeta dzieci „. Koszt pakietu 150 złotych dla 5 i 6 latków, i 15 złotych dla 4 latków. Płatność proszę uregulować do końca sierpnia celem rozliczenia się z wydawnictwem.

Dzień Ojca

Ognisko szkolne

,,Czerwona jest i soczysta zjeść ją to przyjemność czysta. Wczesnym latem się pojawia w ustach słodki smak zostawia.,,

Dzień Truskawki w przedszkolu to oznaka nadejścia sezonu letniego. Świętujemy, cieszymy się smakiem pierwszych truskawek. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że 🍓 posiada dużo witaminy C, tworzyliśmy truskawkowe prace plastyczne, liczyliśmy, dodawaliśmy i odejmowaliśmy truskawki, graliśmy w truskawkową grę. Zajadaliśmy się pysznymi truskawkami i degustowaliśmy zdrowy koktajl.

Dzieci przedszkolne wzięły udział w 16 Tuchowskim Maratonie Głośnego Czytania pod hasłem ,,Lubimy czytać polskich autorów” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Tuchowie. Dzieci czytały fragment wiersza Juliana Tuwima Lokomotywa.

Aktywny Dzień Dziecka!

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki pojechały do kina na film „O czym marzą zwierzęta”. Po filmie dzieci wróciły do przedszkola na grilla przygotowanego przez Rodziców. Była kiełbaska, napoje oraz jak na Dzień Dziecka przystało ciasteczka i lody. W ogrodzie szkolno – przedszkolnym nie zabrakło zabaw, śmiechu i rysunków kredą na płytkach. Później przedszkolaki rozegrały kilka konkurencji sportowych: slalom, rzuty, kręcenia hula hop, jazda samochodem między pachołkami. Zabawa była pierwsza klasa.

Dzień mamy

Mamusiu, życzę Ci wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzących dzień był najwspanialszym dniem w życiu i żeby zawsze otaczali cię dobrzy ludzie!

Dzień Niezapominajki

Dzieci ubrane na niebiesko wykonały piękne kompozycje kwiatowe, nauczyły się wiersza: Niezapominajki to są kwiatki z bajki, rosną nad potoczkiem patrzą żabim oczkiem…. Nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie.

Wycieczka do pobliskiego gospodarstwa ekologicznego. Obserwacja zwierząt, karmienie owiec, zabawy nad stawem.

Mali ogrodnicy- sadzimy i siejemy.

Zabawy kreatywne najmłodszych przedszkolaków.

Wizyta w Bibliotece szkolnej- spotkanie z bibliotekarką. „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska

Dzień Flagi

Mali artyści- Wiosna oczami przedszkolaka- wystawa

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali domki dla owadów. Takie domki są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. To również doskonały sposób, aby zwabić pożyteczne owady do ogrodu.

Zajęcia zdalne – fotorelacja

Święta tuż tuż- sesja zdjęciowa

Rodzice przedszkolaków włączyli się w charytatywną akcję dla potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości. Bardzo dziękujemy za wszystkie dary!

Rzeżucha to obowiązkowa uprawa w przedszkolu. Posiać ją umie każdy przedszkolak. A samodzielnie wyhodowane witaminy lepiej smakują!

Budki dla ptaków

Przedszkolaki dbają o ptaki i zakładają budki lęgowe w pobliżu placu zabaw. Prawdziwi miłośnicy przyrody!

Dzieci z przedszkola dołączyły do akcji zbiórki pieniędzy Dla Leonka. Wszyscy chętnie wykonywali palmy, które zostały sprzedane wśród rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji dziękujemy. Dobro zawsze wraca!

Z przedszkola prosto w kosmos. Trzy, dwa, jeden, start.

Dzieci poznały nazwy Planet w Układzie Słonecznym. Słuchały piosenek związanych z Kosmosem, zrobiły również wspaniałe rakiety.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Dzieci smakowały własnoręcznie wykonane soki: jabłkowo-marchewkowy, jabłkowo- pomarańczowy. Pycha!

Cztery Żywioły-Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze.

Dzieci poznały właściwości każdego z nich oraz dowiedziały się jakie korzyści i zagrożenia z nich płyną.

Dzień Dinozaura

Mimo, iż żyły miliony lat temu dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o ich życiu. Obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, dowiedziały się kim jest paleontolog. Możliwość wykonania dinozaura, zrobienia zdjęć w jego paszczy nikogo nie przerażały. W zabawie matematycznej dzieci segregowały dinozaury, liczyły, porównywały liczebność danego gatunku.

Sesja zdjęciowa w fotobudce

Zabawa karnawałowa

Zimowe zabawy przedszkolaków

Dzień Babci i Dziadka w formie online.

Do tego tak ważnego święta przedszkolaki przygotowywały się bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem, choć w innej formie niż zwykle. Przygotowanie laurek, kwiatów, serduszek, portretów i innych prezentów trwało kilka dni. Wszyscy, nawet najmłodsi wkładali całe serce i chęci w pracę aby wyglądały jak najlepiej. Na zajęciach przedszkolaki z ochotą opowiadały o swoich Dziadkach. Każde dziecko z uśmiechem na twarzy uczyło się piosenek, wierszy i życzeń, które następnie zostały nagrane i przesłane na Stronę Szkoły, Facebooka oraz na grupę przedszkolną. Stroje dzieci, dekoracje sali świadczyły o tym, że z największym szacunkiem upamiętniliśmy to Święto. To Oni, nasi seniorzy często opiekują się nami, czytają bajki, bawią się z nami i co najważniejsze kochają nas najbardziej na świecie. My możemy odwzajemnić to uczucie. Bądźcie z nami jak najdłużej. Babciu, Dziadku żyj sto lat.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

„Nad stajenką gwiazdka świeci, do stajenki idą dzieci.” Przedszkolaki pod bacznym okiem opiekunek, starannie ubrane oraz z wielką tremą przystąpiły do przedstawienia. Efektowne dekoracje oddające nastrój ówczesnych czasów, piękne kolędy i pastorałki przeniosły wszystkich do Betlejem. Maryja z Dzieciątkiem, Józef, śpiewające aniołki, gromadka dzieci oraz Trzej Królowie to postaci iście z tamtej epoki. Aktorzy debiutanci bardzo przejęci swoimi rolami z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje sceny z Biblii. Maluchy czy to starszaki nie żałowały gardeł przy śpiewie kolęd. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Za trud włożony w przedstawienie serdecznie dziękujemy naszym milusińskim. Dla wszystkich gromkie BRAWO.

A Mikołaj pędzi a Mikołaj gna, od domu do domu ciężką pracę ma- wizyta Świętego Mikołaja.

Zabawa andrzejkowa – Święty Andrzej Ci pokaże, co Ci los przyniesie w darze