Ramowy rozkład dnia

Witamy wiosnę

21 marca wspólnie z przedszkolakami przywitaliśmy wiosnę. Dzieci w tym dniu rozmawiały o zwiastunach wiosny, ptakach, kwiatach a nawet zagościło u nas jedno zwierzątko- ślimak. Przedszkolaki w kolorowych strojach ozdabiały suknię Pani Wiosny kwiatkami i motylkami. Na koniec dzieci zjadły swoją ulubioną sałatkę przygotowaną z rodzicami w domu.

Dzień Kota

,,Jak się czujesz kotku bury?

Czy umyłeś dziś pazury? 

Już masz uszy wyczyszczone, 

Jeszcze plama! Na ogonie!

Trzeba też wyczesać futro,

Nie odkładać nic na jutro!”

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Dzieci przyniosły swojego ulubionego kotka- maskotkę, o którym opowiadały reszcie grupy. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawach ruchowych, grały w memory, poznały rasy kotów i nauczyły się nowej piosenki. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z papieru kotki, które pięknie pokolorowały i wycięły.

Zabawa karnawałowa

,,W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza…”

26 stycznia w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Przedszkolaki wspólnie z klasami 1-3 uczestniczyły w balu. Dzieci prezentowały swoje stroje i mówiły za kogo się przebrały. Wszyscy wyglądali znakomicie.

Zorganizowane były także zabawy w kółku, w parach i tańce indywidualne. Nie zabrakło klasycznych zabaw takich jak: ,,Jedzie pociąg” czy ,,Mam chusteczkę”. Na zakończenie balu rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

Dzień babci i dziadka

,,Aby babcia i dziadziunio

w zdrowiu długo żyli.

Aby uśmiech dla nas mieli

w każdej wolnej chwili”.

W dniu tak ważnym, wyjątkowym przedszkolaki w przepięknych strojach przedstawiły jasełka dla wszystkich babć i dziadków. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki. Publiczność była zachwycona i nagrodziła Naszych małych aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę z okazji dnia babci i dziadka, a także złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Przedszkolaki w tym wyjątkowym dniu udały się na krótką wycieczkę do kina na film pt. ,,Świąteczna Niespodzianka”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali prezentowany na ogromnym ekranie film. Przedszkolaki spotkały także Świętego Mikołaja, który obdarował ich pięknymi prezentami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem czekały na swoją kolej i podchodziły do Świętego i jego Elfa aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy bardzo podekscytowani i z uśmiechem na twarzy wrócili do przedszkola.

Andrzejki

30 listopada w przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych grach, zabawach, wróżbach andrzejkowych. Przedszkolaki kosztowały również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wróżyły co je czeka w przyszłości, jaki będą miały swój zawód, a także kto z nich jako pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Wszyscy zmęczeni ale z ogromnym uśmiechem na twarzy wrócili do domu.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dziś dzień wyjątkowy.

Dla przedszkolaków wprost bajkowy.

Uroczystość nie byle jaka,

To Pasowanie na Przedszkolaka.

25 listopada w Naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały krótki pokaz artystyczny: mówiły wierszyki, pięknie śpiewały piosenki. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko, aby mogło stać się prawdziwym przedszkolakiem. Dzieci z uśmiechem na twarzy odbierały dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie wszyscy udali się do sali na mały poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

Jesienny konkurs

Jesienny konkurs „Ludzik z darów jesieni” cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci przedszkolne wraz z rodzicami oraz uczniowie kl.I-III wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Pieczemy kiełbaski

20 października przedszkolaki wybrały się do pobliskiego lasu na ognisko. Wspólnie z dziećmi piekliśmy kiełbaski, które zniknęły w mgnieniu oka. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z takiej formy spędzania wolnego czasu, ponieważ po ognisku wybraliśmy się także na krótki spacer podziwiając piękno przyrody. Wszyscy z uśmiechniętymi buźkami wrócili do przedszkola.

Dostarczamy witaminki

Wraz z nadejściem jesieni dzieci przynosiły do przedszkola owoce i warzywa. Po zapoznaniu się z nimi, sprawdzeniu jaki mają kształt, zapach razem z nauczycielami wykonywali sok owocowo- warzywny. Przedszkolaki chętnie pomagały w przygotowywaniu soku, a podczas degustacji prosiły o dokładki. Jak widać dzieciom bardzo posmakował sok z owoców i warzyw, a dostarczane witaminki w takiej postaci są pyszne i bardzo zdrowe.

Zabawy na placu zabaw po dłuższej przerwie

Przedszkolaki pierwszy raz korzystały z odnowionego placu zabaw. Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekali na ten dzień, a widząc uradowane twarze dzieci jesteśmy pewni, że praca i trud włożony w jego otwarcie wynagrodzi każdy wysiłek.

Dzień chłopaka

W Naszym przedszkolu 30 września okazał się bardzo miłym dniem w szczególności dla chłopców. Dziewczynki złożyły życzenia i podarowały słodki upominek Naszym Panom z okazji ich święta. Chłopcy otrzymali również krawaty z wizerunkami superbohaterów. Na twarzach dzieci zagościł uśmiech a radości nie było końca. Rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Dzień kropki

Międzynarodowy dzień kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacnianie wiary we własne możliwości. W Naszym przedszkolu w tym dniu dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach. Układały ilustrację z guzików, zakrętek i kapsli. Przedszkolaki wykonywały także prace plastyczne, pt. ,,Jesienne drzewo”. Dzieci bawiły się świetnie!

Zakończenie roku przedszkolnego

Żegnamy się z przedszkolem,
salami, zabawkami,
a z największym żalem
z naszymi paniami.
Zaraz po wakacjach
będziemy już w szkole.
Lecz w myślach zostanie
przedszkole wesołe.

Przedszkolaki pożegnały kolejny rok. Za nimi wiele ciężkiej pracy, zaangażowania, wspólnych zabaw. Dzieci zaprezentowały piękny występ artystyczny, którego widownią byli ich wspaniali rodzice, pożegnały się również z maluszkami. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za rok pełen starań. Dziękujemy wszystkim za zaangażowane. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Truskawkowy dzień

W pachnącym ogródku

zielone grządeczki,

śmieją się wesoło

smaczne truskaweczki!.

15 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzień Truskawki. Dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach, m.in. przeliczały truskawki, w grupach układały truskawkowe puzzle, szukały w sali słodkich owoców, ale także malowały farbami na foli piękne, dojrzałe truskawki. Po śniadaniu dzieci same przygotowywały deser truskawkowy.

Dzień dziecka

Przedszkolaki dzień dziecka spędziły bardzo aktywnie. Początkowo udały się na boisko szkolne, gdzie uczestniczyły w wielu ciekawych konkurencjach sportowych. Następnie oglądały przedstawienie o czterech porach roku wykonanych przez starszych kolegów i koleżanki. Występ był przepiękny, a dzieci nagrodziły aktorów ogromnymi brawami. Przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w artystów i malowały farbami na foli na świeżym powietrzu. Efekt końcowy był naprawdę zachwycający. Kolejno dzieci jadły kiełbaski z grilla, a na zakończenie czekała na nich niespodzianka w postaci piniaty. Wszyscy byli zachwyceni i radośnie udali się do domów.

Wycieczka do teatru

31 maja przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do teatru do Tarnowa. Dzieci z ogromną chęcią i zaciekawieniem oglądały spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia”. Następnie spacerkiem udali się do Parku Strzeleckiego, w którym przedszkolaki korzystały z wszystkich możliwych atrakcji. Na zakończenie wycieczki odwiedziły ogród sensoryczny. Wyjazd okazał się bardzo ciekawy a dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

Dzień Mamy

Kochanym Mamom

życzymy w dniu Ich święta

wiele radości, uśmiechu na co dzień,

pogody ducha, samych słonecznych dni

i spełnienia najskrytszych marzeń!

Z wizytą w OSP w Piotrkowicach

17 maja przedszkolaki odwiedziły remizę strażacką w Naszej miejscowości. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt strażacki, a także odpowiedzieli na każde nurtujące pytanie. Dzieci miały możliwość obserwowania wozu strażackiego z bliska, założenia umundurowania strażaka i trzymania węża pożarniczego, aby mogły poczuć się jak prawdziwy strażak. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i przekazały strażakom piękne rysunki. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają to spotkanie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Nasi zwycięzcy

Nikodem Mikos zdobył III miejsce w Pogórzańskim Festiwalu Piosenki o Koronę ,,Jej Wysokości Brzanki”.

Hubert Orczyk zdobył I miejsce w Konkursie Plastycznym- Książka Cały Świat.

Natalia Skalak otrzymała wyróżnienie również w Konkursie Plastycznym.

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Realizacja projektu ,,Aktywni od Małego”

11 maja przedszkolaki razem ze starszymi klasami testowały sprzęt, który nasza szkoła otrzymała w ramach projektu ,,Aktywni od Małego”. Dzieci były zachwycone i z ogromną chęcią uczestniczyły we wszystkich konkurencjach zorganizowanych na nowym sprzęcie. Zwycięzcy otrzymali nagrody a reszta uczestników małe upominki. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Święta majowe

Przedszkolaki przygotowując się do świąt majowych wykonywały biało- czerwone flagi, śpiewały hymn narodowy, układały z rozsypanki wyrazowej wyrazy związane z obchodami majowymi, a także chętnie uczestniczyły w grach i zabawach z wykorzystaniem białych i czerwonych karteczek oraz paseczków bibuły. Dzieci oglądały również film edukacyjny związany ze świętami majowymi, a na koniec rozwiązywały quiz.

Dzień Ziemi

Ziemio nasza, Ziemio miła

Tyś nas wszystkich wykarmiła,

Twe powietrze, lasy, wody,

To największa Twa uroda.

Więc człowieku, pilnuj srodze,

By nie padło wszystko w trwodze (…)

22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Cała szkoła wraz z przedszkolakami wybrała się do pobliskich lasów, na poboczne drogi, aby pomóc Naszej Ziemi i pokazać dzieciom jak ważne jest dbanie o przyrodę i mieszkańców lasu. Dzieci bardzo dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem sprzątały lasy. Uzbierały aż pięć dużych worków z różnymi odpadami. Jesteśmy z nich bardzo dumni i mamy nadzieję, że ich dziecięcy zapał i motywacja nigdy nie wygasną.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w tym roku obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Dzieci przychodziły do przedszkola uczesane w szalone fryzury. Dziewczynki miały kolorowe włosy, ozdoby na głowie, peruki. Przedszkolaki wykonywały także piękne laurki dla swoich mam. Chłopcy z okazji Dnia Kobiet rozdawali dziewczynką słodkie prezenty. Tego dnia u wszystkich zagościł uśmiech na twarzy.

Dzień dinozaura

25 lutego w przedszkolu obchodziliśmy dzień dinozaura. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach: odbijały w farbie rączki, z których powstawały dinozaury, przemieszczały się tyko i wyłącznie po ich łapach, a także poznały wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Z wielką uwagą wysłuchiwały opowieści o dinozaurach i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zakończenie każdy przedszkolak zamieniał się w swojego ulubionego dinozaura i pozował do zdjęć.

Zabawa karnawałowa

9 lutego w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci przebrane za postacie z bajek z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zabawach i konkursach. Przedszkolaki przyciągały samochód za pomocą włóczki, przenosiły jajka na łyżce, tańczyły kaczuszki, brały udział w zabawie z chusteczką i w wielu innych zabawach ruchowych. Dzieci były zachwycone i świetnie się bawiły. Na zakończenie rada rodziców przygotowała słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka

Wszystkim babciom i dziadkom złota jesień
niech pogodne dni przyniesie.
Bezdeszczowe, bezmarkotne
jak w dzienniczkach naszych stopnie.

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,
Jak najmniej kłopotów i wiele radości!
Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania,
Tylko miękki fotel i coś do chrupania.

Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

Konkurs kolęd

5 stycznia odbył się w przedszkolu konkurs kolęd. Dzieci przygotowały podkład muzyczny, element artystyczny i fragment kolędy, który zaprezentowały przed dziećmi i jury. Po wystąpieniu wszystkich uczestników ogłoszono wyniki i rozdano dyplomy z małymi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Pieczenie pierniczków

W przedszkolu dzieci własnoręcznie piekły i ozdabiały pierniki, z których tworzyły choinki. Wszystkie powstałe smakołyki zostały przekazane na XV Misyjny Jarmark z Aniołami organizowany przez Ojców Redemptorystów w Tuchowie. Dzieci wykazały się ogromnym zainteresowaniem i chętnie pracowały.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Dzieci w tym dniu miały do wykonania kilka zadań. Z przeczytanego listu dowiedziały się, że kiedy ułożą postać Mikołaja, posegregują prezenty, odpowiedzą na zadane pytania, rozwiążą zagadki i ułożą puzzle gość przybędzie. Dzieci pilnie wykonały wszystkie zadania i były naprawdę grzeczne. Zdecydowanie zasłużyły na prezenty.

Dzień Pluszowego Misia

W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola rysunek swojego misia, który pokazały reszcie grupy i opowiedziały o nim. Następnie przedszkolaki brały udział w grach matematycznych, czyli przeliczały, porównywały i łączyły misie w pary. Najmłodsi wykonywali także prace plastyczne przedstawiające buzie misia na płycie DVD. Dzieci z ogromną uwagą wysłuchały historii Dnia Misia, a także obejrzały film edukacyjny o nich. Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w sylwetce misia.

Andrzejki

24 listopada obchodziliśmy w przedszkolu andrzejki. Dzieci z ogromną chęcią brały udział we wszystkich grach, zabawach. Wspólnie tańczyły przy muzyce. Przedszkolaki wróżyły sobie, np. jaki zawód będą wykonywać, co je czeka w przyszłości, a także do jakiego zwierzęcia są podobne. Następnie zajadały pyszne przekąski przygotowane przez rodziców. Wszyscy świetnie sią bawili i z uśmiechem na twarzy wracali do domów.