Ramowy rozkład dnia

Mali patrioci

Spis rolny – przedstawienie.

Relaks przy muzyce Fryderyka Chopina.

Spacer po lesie.

Wesołe stworki z darów jesieni.

Przedszkolaki w obiektywie

Zabawy konstrukcyjne w grupach.

Piesza wycieczka do lasu.

W słoneczny i bardzo ciepły dzień udaliśmy się do pobliskiego lasu aby przywitać najbardziej kolorową porę roku jesień. Po przybyciu na miejsce wszystkie dzieci z ochotą zabraly się do zbierania chrustu na ognisko. Po upieczeniu kiełbaski przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi szlakami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu ;drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów , zbierały skarby, które jesień zostawiła w lesie. Głównie były to ; szyszki, grzyby i liście. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, doświadczyły , że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.

Zabawa tematyczna : Strażak – ratownik.

Sadzenie cebulek kwiatowych.

Dzieci przedszkolne z wielkim zapałem sadziły ; narcyzy ,żonkile, szafirki i krokusy. Na efekty ich pracy trzeba będzie poczekać aż do wiosny.

Witamy w przedszkolu Polak Mały.

Wesoło i bezpiecznie bawimy się na boisku i placu zabaw

Jakich produktów unikać w diecie dzieci?

Dlaczego warto ograniczać spożycie białego cukru

Ćwiczenia stymulujące ogólny rozwój dziecka.

Zarządzenie Dyrektora w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem zbliżających się wakacji. Dzieci podzieliły się z nami wakacyjnymi planami. Przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowania się w określonych miejscach: w górach, nad wodą czy w lesie. Przez cały rok ciężko pracowały i w pełni zasłużyły na wypoczynek. Rodzicom pragniemy podziękować za wsparcie w ciągu całego roku. Życzymy Wam i Dzieciom bezpiecznych , udanych i niezapomnianych wakacji. Wracajcie wypoczęci i szczęśliwi. Do zobaczenia w nowym roku przedszkolnym.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o zwiastunach lata, letnich kwiatach i owadach, zjawiskach atmosferycznych, takich jak burza czy tęcza, oraz letnich smakołykach. Dzieci wiedzą jak zachować się w czasie burzy, jakich miejsc unikać, gdzie się schronić. Znają siedem kolorów tęczy i wiedzą jak one powstają. Potrafią rozpoznać letnie kwiaty i owady. Nie mają problemu ze wskazaniem ich na obrazku i przeczytaniu nazwy. W tym tygodniu wykonaliśmy wiele prac plastycznych, których efekty mogą Państwo oglądać.

Kto z nas nie kocha zwierząt? Takie pytanie samo ciśnie się na usta. Przedszkolaki poznawały zwierzęta te duże i małe żyjące na całym świecie. Dowiedziały się również, które z nich należy omijać z daleka a pomogła w tym wirtualna wycieczka do wrocławskiego ZOO, które jest najstarsze w Polsce. Później uczyliśmy się zachowań w spotkaniu z obcymi, nieznanymi zwierzętami. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają te cenne wskazówki. Czy to małe, czy duże zwierze każde potrzebuje opieki, pożywienia i odpowiednich warunków życia do przetrwania.

W maju odbył się Pogórzański Konkurs Piosenki O Koronę Jej Wysokości Brzanki online. Wśród uczestników konkursu znalazły się nasze przedszkolaki: Anna Kajmowicz i Julia Kulig. Jury wyłoniło zwycięzców, wśród których pierwsze miejsce zajęła Julia Kulig. Gratulujemy zwycięstwa Julii i Rodzicom tak utalentowanej wokalistki.
Życzymy wielu udanych występów.

W 100 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II Dom Kultury w Tuchowie filia w Siedliskach zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0- 4. Przedszkolaki również przystąpiły do tego konkursu. Artur, Ania i Karolinka. Bardzo dziękujemy za włożoną pracę dzieciom i ich rodzicom. Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Święto Rodziny

To był bardzo pracowity tydzień. Kilkoro dzieci powróciło do przedszkola a z pozostałymi pracowałyśmy zdalnie. Tematyka była bliska sercu każdego przedszkolaka. Rozpoczęliśmy od Dnia Mamy. Dla naszych najukochańszych mam zaśpiewaliśmy piosenkę Kocham cię T,amo …oraz wykonaliśmy piękne prezenty – niespodzianki. Następnie świętowaliśmy Dzień Taty aż w końcu Dzień Dziecka. Poznaliśmy prawa i obowiązki, które wynikają z Karty Praw Dziecka. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie przy pięknej muzyce i tańcach.

W tym roku bardzo nietypowo odbył się Konkurs Recytatorski. Każdy chętny uczestnik musiał nagrać swój wierszyk i wysłać na adres Domu Kultury w Tuchowie. Jury na podstawie filmików z wierszami wyłoniło zwycięzców.. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do konkursu mimo to nie osiągnęły znaczącego wyniku. Za trud włożony w przygotowanie swoich pociech bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom Ani, Julii, Huberta i Błażeja oraz Karolinki.

Ten tydzień dotyczył emocji-tematu trudnego, ale niezwykle ważnego dla nas wszystkich,a zwłaszcza dla dzieci. Podczas codziennych aktywności warto rozmawiać z dzieckiem o jego uczuciach i emocjach. Warto podkreślać, że wszystkie emocje i uczucia są potrzebne , ważne i dorośli odczuwają je podobnie. Należy wskazywać dz. takie możliwości złagodzenia napięcia podczas odczuwania trudnych emocji, które są akceptowane społecznie.

Muzyka wokół nas to kolejny blok tematyczny, który został zrealizowany zgodnie z podstawą programową. Jak wszyscy wiemy muzyka towarzyszy ludziom od wieków. Każdy chętnie jej słucha. Jedni wolą muzykę klasyczną inni relaksacyjną a jeszcze inni rozrywkową.
My skupiliśmy się na muzyce, która nas otacza oraz muzyce Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy jego utworów, narysowaliśmy o czym ona opowiada. Przedszkolaki wykonały instrumenty muzyczne, na których zagrały gamę oraz ulubione piosenki.
15 maja obchodziliśmy Dzień Niezapominajki i szukaliśmy co piszczy w trawie oraz niezapominajek.
Również w tym dniu przypomnieliśmy postać Świętego Jana Pawła II Wielkiego Polaka. Zobaczyliśmy film pt. Aureola – od Stanisława do Karola. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które przesłały na konkurs.
Tydzień minął szybko i był bardzo pracowity ale jak zawsze przedszkolaki spisały się na medal. Brawo 👋😀

Dzień Strażaka
Tajemnice książek

Przedszkolaki pamiętały o Święcie Strażaka i z zainteresowaniem wysłuchały bajki Jak Wojtek został strażakiem, narysowały piękne czerwone wozy strażackie. Julia, córka strażaka zaśpiewała piosenkę pt. 998 oraz wystąpiła w strażackim mundurze przy wozie bojowym strażaków. Utrwaliliśmy bezpieczne zachowania i numery alarmowe.
Następne tematy były związane z książkami.
Dzieci wysłuchały wiersza Doroty Kossakowskiej Książka moim przyjacielem. Dowiedziały się jak powstaje książka i jakie osoby są potrzebne do tego: autor, ilustrator, korektor, drukarz, introligator, wydawnictwo.
Wszyscy wykonali własną książeczkę, którą pięknie ozdobili. Chętne przedszkolaki narysowały Panią Bibliotekarkę. Ostatnim etapem pracy nad książką było wykonanie zakładki. Wszystkie wyglądają wspaniale. Oby tak dalej 👍KTO KSIĄŻKI CZYTA WIEDZĘ MA!!

Majowe święta

Przez ostatni tydzień przedszkolaki bardzo starannie przygotowywały się do obchodów majowych świąt.
Pracę rozpoczęliśmy od Warszawy – stolicy Polski. Dzieci zapoznały się z legendą o Warsie i Sawie, wykonały syrenkę – herb Warszawy. Nauczyły się wiersza W Bełzy Kto ty jesteś, piosenki Płynie Wisła, płynie oraz Jestem Polką i Polakiem. Rownież dowiedziały się o Dniu Flagi, Konstytucji Trzeciego Maja i jak należy dbać , i zachować w obecności symboli narodowych: flaga, godło, hymn. Wykonaliśy kotyliony i flagi, które zostały umieszczone na domach .Poniższe zdjęcia przedstawiają młodych Polaków, ktorzy już dzisiaj są prawdziwymi patrotami.

22 kwietnia Dzień Ziemi

W tym tygodniu pracowaliśmy zgodnie z programem i realizowaliśmy trudny choć bardzo przydatny temat o ekologii, ochronie środowiska, segregacji śmieci, ochronie pszczół bez których trudno nam będzie przetrwać. Dowiedzieliśmy się skąd mamy prąd i jak go bezpiecznie wykorzystywać. Wszyscy przyczynili się do poprawy powietrza sadząc w tym dniu swoje drzrewo. To był pracowity tydzień.

Praca rolnika to kolejny temat zrealizowany zgodnie z podstawą programową. Przedszkolaki poznały pracę rolnika w ciągu roku, wzbogaciły wiedzę o zwierzętach hodowlanych i poznały historię chleba ” Od ziarenka do bochenka”. Razem z rodzicami piekły chleb, bułeczki i drożdżówki. Niektórym super wyszły wypieki z błota. Zabawa była przednia. Wszyscy bawili się doskonale.


Święta tuż, tuż..

Kolejne dni były bardzo miłe i przyjemne. Przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje świąteczne. Wykonały bardzo ciekawe prace. Były to :baranki, kurczaczki, pisanki malowane oraz kartki świąteczne. Wszyscy bawili się dobrze. Życzymy zdrowych świąt.


Praca zdalna w przedszkolu

Drugi blok Zwierzęta na wiejskim podwórku przebiegał sprawnie i zgodnie z programem. Przedszkolaki dowiedziały się ciekawych rzeczy o życiu zwierząt i skąd bierze się masło, mleko,ser, jajka czy wełna. Wykonały desery na bazie mleka. Ostatnim tematem było wykonanie palmy. Wszystkie  prace są przepiękne. Gratulujemy!!!


Praca zdalna w przedszkolu

W związku z epidemią zajęcia w przedszkolu odbywają się zdalnie. Zadania wynikające z podstawy programowej wraz z instrukcją ich realizacji przesyłane są pocztą elektroniczną. Odbywają się również video rozmowy z przedszkolakami i ich rodzicami. Efekty współpracy są widoczne o czym świadczą piękne prace i zdjęcia z innych ciekawych form spędzania czasu. Dziękujemy.