Ramowy rozkład dnia

Święta tuż tuż- sesja zdjęciowa

Rodzice przedszkolaków włączyli się w charytatywną akcję dla potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości. Bardzo dziękujemy za wszystkie dary!

Rzeżucha to obowiązkowa uprawa w przedszkolu. Posiać ją umie każdy przedszkolak. A samodzielnie wyhodowane witaminy lepiej smakują!

Budki dla ptaków

Przedszkolaki dbają o ptaki i zakładają budki lęgowe w pobliżu placu zabaw. Prawdziwi miłośnicy przyrody!

Dzieci z przedszkola dołączyły do akcji zbiórki pieniędzy Dla Leonka. Wszyscy chętnie wykonywali palmy, które zostały sprzedane wśród rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji dziękujemy. Dobro zawsze wraca!

Z przedszkola prosto w kosmos. Trzy, dwa, jeden, start.

Dzieci poznały nazwy Planet w Układzie Słonecznym. Słuchały piosenek związanych z Kosmosem, zrobiły również wspaniałe rakiety.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Dzieci smakowały własnoręcznie wykonane soki: jabłkowo-marchewkowy, jabłkowo- pomarańczowy. Pycha!

Cztery Żywioły-Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze.

Dzieci poznały właściwości każdego z nich oraz dowiedziały się jakie korzyści i zagrożenia z nich płyną.

Dzień Dinozaura

Mimo, iż żyły miliony lat temu dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o ich życiu. Obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, dowiedziały się kim jest paleontolog. Możliwość wykonania dinozaura, zrobienia zdjęć w jego paszczy nikogo nie przerażały. W zabawie matematycznej dzieci segregowały dinozaury, liczyły, porównywały liczebność danego gatunku.

Sesja zdjęciowa w fotobudce

Zabawa karnawałowa

Zimowe zabawy przedszkolaków

Dzień Babci i Dziadka w formie online.

Do tego tak ważnego święta przedszkolaki przygotowywały się bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem, choć w innej formie niż zwykle. Przygotowanie laurek, kwiatów, serduszek, portretów i innych prezentów trwało kilka dni. Wszyscy, nawet najmłodsi wkładali całe serce i chęci w pracę aby wyglądały jak najlepiej. Na zajęciach przedszkolaki z ochotą opowiadały o swoich Dziadkach. Każde dziecko z uśmiechem na twarzy uczyło się piosenek, wierszy i życzeń, które następnie zostały nagrane i przesłane na Stronę Szkoły, Facebooka oraz na grupę przedszkolną. Stroje dzieci, dekoracje sali świadczyły o tym, że z największym szacunkiem upamiętniliśmy to Święto. To Oni, nasi seniorzy często opiekują się nami, czytają bajki, bawią się z nami i co najważniejsze kochają nas najbardziej na świecie. My możemy odwzajemnić to uczucie. Bądźcie z nami jak najdłużej. Babciu, Dziadku żyj sto lat.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

„Nad stajenką gwiazdka świeci, do stajenki idą dzieci.” Przedszkolaki pod bacznym okiem opiekunek, starannie ubrane oraz z wielką tremą przystąpiły do przedstawienia. Efektowne dekoracje oddające nastrój ówczesnych czasów, piękne kolędy i pastorałki przeniosły wszystkich do Betlejem. Maryja z Dzieciątkiem, Józef, śpiewające aniołki, gromadka dzieci oraz Trzej Królowie to postaci iście z tamtej epoki. Aktorzy debiutanci bardzo przejęci swoimi rolami z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje sceny z Biblii. Maluchy czy to starszaki nie żałowały gardeł przy śpiewie kolęd. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Za trud włożony w przedstawienie serdecznie dziękujemy naszym milusińskim. Dla wszystkich gromkie BRAWO.

A Mikołaj pędzi a Mikołaj gna, od domu do domu ciężką pracę ma- wizyta Świętego Mikołaja.

Zabawa andrzejkowa – Święty Andrzej Ci pokaże, co Ci los przyniesie w darze

25 listopada odbył się Dzień Pluszowego Misia- inny niż zwykle. Zamiast maskotek, swoich przytulanek były zdjęcia, które zostały wykonane i przesłane przez rodziców. W przedszkolu przedszkolaki wykonały portrety misiów różnymi technikami.

Zabawy badawcze: wulkan, fala, zamarznięta woda.

Szkolne przygody Fajniaków

Przedszkolaki wylosowały żywioł, którym jest Ziemia. W ramach zajęć przeprowadzono pogadanki dotyczące ochrony środowiska, segregacji śmierci i jak dbać o naszą planetę. Wszyscy wiedzą jak należy segregować śmieci i sadzić drzewa i kwiaty. Wykonano doświadczenia związane z Ziemią: wybuch wulkanu i wrzucanie śmieci do pojemników w odpowiednim kolorze. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, wśród których wyłoniono 4 laureatów. Otrzymali oni maskotki Fajniaków.

Mali patrioci

Spis rolny – przedstawienie.

Relaks przy muzyce Fryderyka Chopina.

Spacer po lesie.

Wesołe stworki z darów jesieni.

Przedszkolaki w obiektywie

Zabawy konstrukcyjne w grupach.

Piesza wycieczka do lasu.

W słoneczny i bardzo ciepły dzień udaliśmy się do pobliskiego lasu aby przywitać najbardziej kolorową porę roku jesień. Po przybyciu na miejsce wszystkie dzieci z ochotą zabraly się do zbierania chrustu na ognisko. Po upieczeniu kiełbaski przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi szlakami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu ;drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów , zbierały skarby, które jesień zostawiła w lesie. Głównie były to ; szyszki, grzyby i liście. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, doświadczyły , że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne.

Zabawa tematyczna : Strażak – ratownik.

Sadzenie cebulek kwiatowych.

Dzieci przedszkolne z wielkim zapałem sadziły ; narcyzy ,żonkile, szafirki i krokusy. Na efekty ich pracy trzeba będzie poczekać aż do wiosny.

Witamy w przedszkolu Polak Mały.

Wesoło i bezpiecznie bawimy się na boisku i placu zabaw

Jakich produktów unikać w diecie dzieci?

Dlaczego warto ograniczać spożycie białego cukru

Ćwiczenia stymulujące ogólny rozwój dziecka.

Zarządzenie Dyrektora w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem zbliżających się wakacji. Dzieci podzieliły się z nami wakacyjnymi planami. Przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowania się w określonych miejscach: w górach, nad wodą czy w lesie. Przez cały rok ciężko pracowały i w pełni zasłużyły na wypoczynek. Rodzicom pragniemy podziękować za wsparcie w ciągu całego roku. Życzymy Wam i Dzieciom bezpiecznych , udanych i niezapomnianych wakacji. Wracajcie wypoczęci i szczęśliwi. Do zobaczenia w nowym roku przedszkolnym.