Ramowy rozkład dnia

Wycieczka przedszkolaków

6 maja przedszkolaki wraz z drugą klasą wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego ,,Sądecki Bartnik”. Dzieci poznały życie pszczół z bliska, jeździły na kucyku, wozem konnym, a także karmiły kozy. Dzień okazał się pełen atrakcji. Dzieci szczęśliwe ale zmęczone wróciły do domów.

Dzień Marchewki

10 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy marchewkowy dzień. Przedszkolaki od samego rana ciężko pracowali zamieniając się w kucharzy. Wszyscy obierali, ścierali marchewki, z których później powstało pyszne ciasto. Dzieci również dowiedziały się jakie właściwości ma marchewka i jak ważne jest aby ją regularnie spożywać. Przedszkolaki wykonywały także marchewkowe prace plastyczne z woreczków śniadaniowych, a na deser delektowali się pysznym ciastem marchewkowym.

Sesja Wielkanocna

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Wspólna integracja

22 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli dzieci, rodzice i nauczyciele. Był to piękny czas do wspólnej nauki i zabawy. Przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyli w wielu zabawach ruchowych, które były świetną okazją do integracji. Na zajęciach dzieci przeliczały wielkanocne jajka, dowiedziały się co można poświęcić w koszyczkach a także brały udział w zawodach. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wraz z rodzicami wykonywali świąteczne ozdoby, a mianowicie baranka i jajko. Wszystkie prace wyglądały cudownie a uśmiech jaki gościł na twarzach dzieci i rodziców wyrażał więcej niż tysiąc słów!

Dzień Gofra

Międzynarodowy dzień Gofra obchodzony jest 25 marca. Z tej oto okazji w naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten dzień. Dzieci zapoznały się z genezą dnia gofra, wiedzą gdzie powstały pierwsze gofry i jakie są ich rodzaje. Przedszkolaki klasyfikowały gofry, szukały par i przeliczały je. Na zakończenie dzieci komponowali własne gofry z owocami i dodatkiem bitej śmietany. Wszystko wyglądało naprawdę smakowicie. Uśmiechów i radości dzieci nie było końca.

Warsztaty zdrowotne

,,Kto chce prosty być jak trzcina, 

Gimnastyką dzień zaczyna! 

Ruch i podskok to zabawa,

sport dla dzieci ważna sprawa…”

W naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty dotyczące zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania. Dzieciaki po krótkiej prelekcji przystąpiły do działania i wykonywały różnorodne ćwiczenia. Dziękujemy siłowni ProGym.

Zabawa karnawałowa

,,W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma! (…)

Wszędzie sami przebierańcy

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim…”

8 lutego w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci ubrane w przepiękne stroje swoich ulubionych postaci z bajek śpiewały, tańczyły i świetnie się bawiły. Na twarzach wszystkich przedszkolaków zajaśniał uśmiech a radości nie było końca. Dzieci również miały słodki poczęstunek, za który bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

Dzień Babci i Dziadka

,,Pędzą wnuki ulicami

z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

są dla wszystkich babć i dziadków”.

19 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ważne święto, mianowicie dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki w przepięknych strojach śpiewały, tańczyły a także składały najserdeczniejsze życzenia. Na koniec występu wszystkie dzieci z kwiatkami i laurkami pobiegły do swoich Dziadków. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło radości, wzruszeń i uśmiechu. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy gromkie ,,sto lat” dla naszych ukochanych Babć i Dziadków.

Drodzy Dziadkowie z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości oraz tego, by każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.

Wigilia przedszkolna

22 grudnia przedszkolaki również wystąpiły na scenie tym razem ich widownią byli wszyscy nauczyciele i uczniowie. Oklaskom nie było końca a świąteczna atmosfera i radość wypełniła wszystkie serca. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech tegoroczne Święta będą jednymi z piękniejszych.
Niech wspaniała atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki,
wyczekiwana pierwsza gwiazdka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd,
przyniosą chwile zadumy i wzruszenia,
ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.
A nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie zdrowie, pomyślność i same szczęśliwe chwile!

Świąteczne spotkanie z rodzicami

21 grudnia w Naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Dzieci przygotowały przedstawienie dla swoich rodziców. Na twarzach wszystkich gości zawitała radość, spokój i wzruszenie. Pięknie udekorowana sala, wspólne śpiewane kolęd i migające światełka to wszystko sprawiło, że ten wieczór był niesamowity, przepełniony pięknymi chwilami.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

,,Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”.

6 grudnia Mikołaj odwiedził również nasze przedszkole, niosąc dzieciom worek pełen prezentów. Przedszkolaki z ogromnym uśmiechem i radością odbierały swoje upominki. Dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. W szkole zagościła magiczna atmosfera zbliżających się Świąt.

Pieczenie pierniczków

,,Ojej, cóż za zapach!

cynamon, goździki

coś mi się wydaje,

że ktoś upiekł pierniki.

Świąteczne pierniki

serduszka, dzwoneczki,

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki.

Rumiane, pachnące

pięknie przystrojone

zapewne szybko

zostaną zjedzone”.

5 grudnia przedszkolaki wraz z Paniami z Koła Gospodyń ,,Ale Babki” w Piotrkowicach piekły świąteczne pierniczki. Dzieci ubrane w kolorowe fartuszki wykrawały za pomocą foremek piękne, kształtne pierniki. Przedszkolaki z pomocą Pań z Koła Gospodyń ozdabiały upieczone pierniki lukrem i kolorowymi posypkami. Radość, jaka zawitała na twarzach dzieci była nie do opisania. Na zakończenie wszyscy kosztowali upieczonych pierniczków a dzieci wręczyły Paniom podziękowanie za wspólnie spędzony czas i pieczenie słodkich wypieków. Dziękujemy również rodzicom za zakupienie wszystkich potrzebnych produktów do pieczenia!

Zabawa andrzejkowa

,,Andrzejkowe wróżby znam.

Z wosku dziś powróżę wam.

Spójrz tu konik, a tu kwiatek.

A to duży piękny statek.

Wróżby bardzo są magiczne.

Spełniają się marzenia liczne.

W listopadzie ciepło bywa.

Magia czarów dziś ożywa”.

30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w tym dniu tańczyły, brały udział w sesji zdjęciowej, a także wróżyły, co ich spotka w przyszłości. Przedszkolaki w pięknych ozdobach na głowach uczestniczyły w wielu zabawach, m.in ,,Jedzie pociąg z daleka”, ,,Kaczuszki”, ,,Wiewióreczka Mała” czy znana ,,Miczitanka”. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do swojej sali, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie.

Dzień Pluszowego Misia

,,Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.”

24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, o których opowiadały, tańczyły i bawiły się z nimi. Zabawie towarzyszyło przeliczanie misiów, segregowanie, układanie a także poszukiwanie ich w sali. Następnie dzieci układały puzzle z misiami i wykonywały misiowe prace plastyczne. Na zakończenie przedszkolaki uczestniczyły w sesji zdjęciowej ze swoimi ulubionymi misiami. Rada rodziców przygotowała również dla dzieci małą, słodką niespodziankę.

Dzień Kredki

22 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Dzieci zapoznały się z wieloma rodzajami kredek, zgłębiły również wiedzę na temat etapów jej powstawania. Następnie segregowały, układały i dopasowywały kredki do pozostałych. Przedszkolaki wykazywały się ogromnym zainteresowaniem podczas kodowaniu, które okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ świetnie sobie poradziły. Na zakończenie uczyliśmy się piosenki o kolorowych kredkach i wykonywaliśmy pracę plastyczne. Przedszkolaki uczestniczyły również w ,,mini sesji”.

Jesienne ognisko

Korzystając z ostatnich promieni słońca razem z przedszkolakami wybraliśmy się do pobliskiego lasu. Tam zbieraliśmy suche gałęzie i korę, aby móc rozpalić ogień bez użycia papieru. Udało Nam się! Wszyscy ogrzaliśmy się i wspólnymi siłami rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek. Następnie każdy zajął swoje miejsce i ze smakiem zajadał pyszne bułeczki z kiełbaskami i ketchupem. Dzieci były zachwycone a radości nie było końca. Dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i zaangażowanie!

Jesienny konkurs

,,Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

Rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku 

Wręcza nam bukiety

Kolorowych liści

Smutek zamienia

W roześmiane myśli …”

W dniu Edukacji Narodowej w Naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o tematyce jesiennej- bukiet w nietypowym naczyniu. Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców wykonali przepiękne, jesienne kompozycje. Jury miała naprawdę trudne zadanie do wykonania, lecz po długich negocjacjach wyłoniono zwycięsców:

1 miejsce Kornelia

2 miejsce Tomek

3 miejsce Hubert

Wyróżniono również dwie prace Kuby i Oli.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dzień Gier Planszowych

10 października w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione planszówki, o których chętnie opowiadały kolegom i koleżankom. W tym dniu dowiedzieliśmy się jak nazywała się i wyglądała najstarsza gra planszowa na świecie. Następnie wspólnie stworzyliśmy jedną, dużą grę na dywanie. Ustaliliśmy reguły i rozpoczęliśmy rywalizację. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie a uśmiech nie znikał im z twarzy.

Pysznie, zdrowo, kolorowo

6 października przedszkolaki wspólnie przygotowywały pyszny i zdrowy sok jabłkowo- marchewkowy. Najpierw wszystkie owoce i warzywa zostały dokładnie umyte przez Naszych małych pomocników. Kolejno dzieci samodzielnie kroiły jabłka i marchewki aby można było je włożyć do wyciskarki. Nasi kucharze spisali się na medal a sok, który przyrządzili smakował wszystkim. To była ogromna bomba witaminowa.

Jesteśmy ogrodnikami

22 września razem z przedszkolakami sadziliśmy cebulki kwiatków w naszych skrzyneczkach. Dzieci przyniosły ulubione roślinki i z ogromnym zaangażowaniem przechodziły przez wszystkie procesy sadzenia.

Teraz tylko czekamy aż kwiatki zaczną ozdabiać nasze przedszkole.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa,
wtedy Was czeka dobra zabawa,
chociaż w przedszkolu codziennie przygoda,
to dziś panuje wyjątkowa zgoda.
Całej grupie składamy życzenia,
wszystkim przedszkolakom życzymy powodzenia!

20 września to święto wszystkich przedszkolaków dlatego z całą grupą wybraliśmy się na wycieczkę do Tarnowa na ,,Figle Migle”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy udały się na salę zabaw, gdzie korzystały z wszystkich dostępnych sprzętów i zabawek.

Radości, śmiechów i żartów nie było końca.