Ramowy rozkład dnia

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

,,Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”.

6 grudnia Mikołaj odwiedził również nasze przedszkole, niosąc dzieciom worek pełen prezentów. Przedszkolaki z ogromnym uśmiechem i radością odbierały swoje upominki. Dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. W szkole zagościła magiczna atmosfera zbliżających się Świąt.

Pieczenie pierniczków

,,Ojej, cóż za zapach!

cynamon, goździki

coś mi się wydaje,

że ktoś upiekł pierniki.

Świąteczne pierniki

serduszka, dzwoneczki,

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki.

Rumiane, pachnące

pięknie przystrojone

zapewne szybko

zostaną zjedzone”.

5 grudnia przedszkolaki wraz z Paniami z Koła Gospodyń ,,Ale Babki” w Piotrkowicach piekły świąteczne pierniczki. Dzieci ubrane w kolorowe fartuszki wykrawały za pomocą foremek piękne, kształtne pierniki. Przedszkolaki z pomocą Pań z Koła Gospodyń ozdabiały upieczone pierniki lukrem i kolorowymi posypkami. Radość, jaka zawitała na twarzach dzieci była nie do opisania. Na zakończenie wszyscy kosztowali upieczonych pierniczków a dzieci wręczyły Paniom podziękowanie za wspólnie spędzony czas i pieczenie słodkich wypieków. Dziękujemy również rodzicom za zakupienie wszystkich potrzebnych produktów do pieczenia!

Zabawa andrzejkowa

,,Andrzejkowe wróżby znam.

Z wosku dziś powróżę wam.

Spójrz tu konik, a tu kwiatek.

A to duży piękny statek.

Wróżby bardzo są magiczne.

Spełniają się marzenia liczne.

W listopadzie ciepło bywa.

Magia czarów dziś ożywa”.

30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w tym dniu tańczyły, brały udział w sesji zdjęciowej, a także wróżyły, co ich spotka w przyszłości. Przedszkolaki w pięknych ozdobach na głowach uczestniczyły w wielu zabawach, m.in ,,Jedzie pociąg z daleka”, ,,Kaczuszki”, ,,Wiewióreczka Mała” czy znana ,,Miczitanka”. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wróciły do swojej sali, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie.

Dzień Pluszowego Misia

,,Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.”

24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, o których opowiadały, tańczyły i bawiły się z nimi. Zabawie towarzyszyło przeliczanie misiów, segregowanie, układanie a także poszukiwanie ich w sali. Następnie dzieci układały puzzle z misiami i wykonywały misiowe prace plastyczne. Na zakończenie przedszkolaki uczestniczyły w sesji zdjęciowej ze swoimi ulubionymi misiami. Rada rodziców przygotowała również dla dzieci małą, słodką niespodziankę.

Dzień Kredki

22 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Dzieci zapoznały się z wieloma rodzajami kredek, zgłębiły również wiedzę na temat etapów jej powstawania. Następnie segregowały, układały i dopasowywały kredki do pozostałych. Przedszkolaki wykazywały się ogromnym zainteresowaniem podczas kodowaniu, które okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ świetnie sobie poradziły. Na zakończenie uczyliśmy się piosenki o kolorowych kredkach i wykonywaliśmy pracę plastyczne. Przedszkolaki uczestniczyły również w ,,mini sesji”.

Jesienne ognisko

Korzystając z ostatnich promieni słońca razem z przedszkolakami wybraliśmy się do pobliskiego lasu. Tam zbieraliśmy suche gałęzie i korę, aby móc rozpalić ogień bez użycia papieru. Udało Nam się! Wszyscy ogrzaliśmy się i wspólnymi siłami rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek. Następnie każdy zajął swoje miejsce i ze smakiem zajadał pyszne bułeczki z kiełbaskami i ketchupem. Dzieci były zachwycone a radości nie było końca. Dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i zaangażowanie!

Jesienny konkurs

,,Jesień na paluszkach

Spaceruje w parku

Rozdaje wszystkim

Swe skarby w podarku 

Wręcza nam bukiety

Kolorowych liści

Smutek zamienia

W roześmiane myśli …”

W dniu Edukacji Narodowej w Naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o tematyce jesiennej- bukiet w nietypowym naczyniu. Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców wykonali przepiękne, jesienne kompozycje. Jury miała naprawdę trudne zadanie do wykonania, lecz po długich negocjacjach wyłoniono zwycięsców:

1 miejsce Kornelia

2 miejsce Tomek

3 miejsce Hubert

Wyróżniono również dwie prace Kuby i Oli.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Dzień Gier Planszowych

10 października w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione planszówki, o których chętnie opowiadały kolegom i koleżankom. W tym dniu dowiedzieliśmy się jak nazywała się i wyglądała najstarsza gra planszowa na świecie. Następnie wspólnie stworzyliśmy jedną, dużą grę na dywanie. Ustaliliśmy reguły i rozpoczęliśmy rywalizację. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie a uśmiech nie znikał im z twarzy.

Pysznie, zdrowo, kolorowo

6 października przedszkolaki wspólnie przygotowywały pyszny i zdrowy sok jabłkowo- marchewkowy. Najpierw wszystkie owoce i warzywa zostały dokładnie umyte przez Naszych małych pomocników. Kolejno dzieci samodzielnie kroiły jabłka i marchewki aby można było je włożyć do wyciskarki. Nasi kucharze spisali się na medal a sok, który przyrządzili smakował wszystkim. To była ogromna bomba witaminowa.

Jesteśmy ogrodnikami

22 września razem z przedszkolakami sadziliśmy cebulki kwiatków w naszych skrzyneczkach. Dzieci przyniosły ulubione roślinki i z ogromnym zaangażowaniem przechodziły przez wszystkie procesy sadzenia.

Teraz tylko czekamy aż kwiatki zaczną ozdabiać nasze przedszkole.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to ważna sprawa,
wtedy Was czeka dobra zabawa,
chociaż w przedszkolu codziennie przygoda,
to dziś panuje wyjątkowa zgoda.
Całej grupie składamy życzenia,
wszystkim przedszkolakom życzymy powodzenia!

20 września to święto wszystkich przedszkolaków dlatego z całą grupą wybraliśmy się na wycieczkę do Tarnowa na ,,Figle Migle”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy udały się na salę zabaw, gdzie korzystały z wszystkich dostępnych sprzętów i zabawek.

Radości, śmiechów i żartów nie było końca.

Zakończenie roku przedszkolnego i Dzień Taty

23 czerwca przedszkolaki obchodziły dwie jakże ważne uroczystości zakończyły rok przedszkolny i przygotowały występ dla tatusiów. Wszyscy byli zachwyceni i z uśmiechem na twarzy oglądali swoje pociechy. Następnie był mały poczęstunek, który ochłodził Nas w ten upalny dzień. Później przyszedł czas na rozdanie dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor. Dzień ten był pełen wrażeń.

Na rozpoczynające się wakacje życzymy rodzicom i ich dzieciom wspólnie spędzonych dni, niezapomnianych chwil i bezpiecznych przygód. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Abyśmy wszyscy zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach wkroczyli w kolejny rok przygód.

Dzień Dziecka

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

1 czerwca to wyjątkowe święto wszystkich dzieci. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w wielu grach i zabawach, a także konkurencjach sportowych. Po wyczerpujących ćwiczeniach nadszedł czas na zjedzenie wszystkich pyszności przygotowanych przez rodziców. Dzieciaki na deser otrzymały ciasteczka i lody aby ochłodzić się w ten słoneczny dzień. Następnie przedszkolaki malowały farbami na świeżym powietrzu i robiły bańki mydlane. Nie zabrakło również muzyki, tatuaży, pieczątek i balonów, które dzieci pozabierały ze sobą do domu. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie a dzieciom życzymy radości, uśmiechu na twarzy i samych pogodnych dni.

Wycieczka do Tuchowa

30 maja przedszkolaki wraz z klasami 1-3 wybrały się do Domu Kultury w Tuchowie na bajkę muzyczną pt. ,,Zimowa Czarownica”, którą przedstawiali uczniowie szkoły muzycznej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały występ. Następnie wszyscy udali się na smaczne lody aby ochłodzić się w ten upalny dzień. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy pobliski plac zabaw, na którym dzieciaki wyszalały się i z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

Dzień Mamy

,,Mamo, mamo coś Ci dam

Jedno serce, które mam,

A w tym sercu róży kwiat

Mamo, mamo żyj sto lat!”

26 maja obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Mamy. Przedszkolaki wystąpiły na scenie dla swoich mam, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki a także tańczyły różne tańce. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia swoim mamusiom i wręczyły im drobne upominki, a także poczęstowały pysznym ciastem. Na twarzach mam można było zauważyć zachwyt i wzruszenie.

Wycieczka do Pilzna i Lipin

9 maja przedszkolaki wraz z klasami 1-3 wybrały się na wycieczkę. Na początku odwiedziliśmy Pilzno, w którym zwiedzaliśmy Muzeum Lalek, następnie oglądaliśmy jak powstają takie lalki, a także tworzyliśmy piękne arcydzieła z gliny. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Lipiny, czyli wioskę krasnoludków i spotkaliśmy czarownicę, która chciała Nas przepędzić ze swojej wioski. Przerażone dzieci uciekały jak najdalej jej chatki. Wszyscy zmęczenie ale z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów.

Dzień Strażaka

4 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem słuchały o zawodzie strażaka. Następnie rozwiązywały zagadki, budowały drabinę, a także przeliczały wozy strażackie. Na zakończenie przedszkolaki zapoznały się z wszystkimi numerami alarmowymi i wykonały pracę plastyczną.

Przygotowania Wielkanocne

Mówi zając do baranka,
jaka piękna ta pisanka,
wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka,
teraz biega, głośno krzyczy,
że
Wesołych Świąt Wam życzy!

W tym roku przedszkolaki naprawdę pięknie uczestniczyły w przygotowaniach do świąt. Dzieci wykonywały prace plastyczne, robiły kartki świąteczne, siały owies a także tworzyły swoje pisanki. Grzeczne dzieci odwiedził zajączek wielkanocny, który zostawił zadania do wykonania i słodki upominek. Przedszkolaki były zachwycone.

Wszystkim życzymy zdrowych, pogodnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych spędzonych z najbliższymi.

Witamy wiosnę

21 marca wspólnie z przedszkolakami przywitaliśmy wiosnę. Dzieci w tym dniu rozmawiały o zwiastunach wiosny, ptakach, kwiatach a nawet zagościło u nas jedno zwierzątko- ślimak. Przedszkolaki w kolorowych strojach ozdabiały suknię Pani Wiosny kwiatkami i motylkami. Na koniec dzieci zjadły swoją ulubioną sałatkę przygotowaną z rodzicami w domu.

Dzień Kota

,,Jak się czujesz kotku bury?

Czy umyłeś dziś pazury? 

Już masz uszy wyczyszczone, 

Jeszcze plama! Na ogonie!

Trzeba też wyczesać futro,

Nie odkładać nic na jutro!”

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Dzieci przyniosły swojego ulubionego kotka- maskotkę, o którym opowiadały reszcie grupy. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawach ruchowych, grały w memory, poznały rasy kotów i nauczyły się nowej piosenki. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z papieru kotki, które pięknie pokolorowały i wycięły.