Dnia  24 IX 2019r. dzieci z przedszkola  oraz uczniowie klasy I udali się na autokarową wycieczkę do Tuchowa . Głównym  punktem wyjazdu była wizyta w Bibliotece Publicznej w ramach projektu Mała  Książka  Wielki  Człowiek. Dzieci po powitaniu przez dyr. Bożenę Wronę zapoznały się z biblioteką oraz wybrały sobie książki do wypożyczenia.  Panie bibliotekarki  założyły wszystkim dzieciom  karty czytelnika. Uczniom zaproponowana została również  zabawa plastyczna, która bardzo się  spodobała  . Na  zakończenie wszyscy otrzymali upominki w postaci książki, broszury dla rodziców oraz  karty na naklejki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Oglądane eksponaty bardzo się wszystkim podobały a szczególnie kość mamuta znaleziona w rzece Białej. Spacer po Tuchowie i zabawy na placu zabaw zakończyły pierwszą przedszkolną wycieczkę.

Opiekunami wycieczki byli: D. Stańczyk, M. Zych, A. Antoł oraz  grupa rodziców najmłodszych przedszkolaków.