Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. obowiązują następujące procedury:

1.Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2.Uczniowie z objawami chorobowymi mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach zdalnie. W przypadku poważnych objawów chorobowych, po poinformowaniu szkoły przez rodzica uczeń jest zwolniony z obowiązku uczestniczenia w zajęciach.

3.Rodzice uczniów z objawami alergii są zobowiązani do przedstawienia w szkole zaświadczenia lekarskiego.

4.Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

5.Opiekunowie odprowadzający dzieci proszeni są o niewchodzenie do budynku szkoły i zachowanie zasad:

-1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

-dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi  2 m,

-dystansu od pracowników szkoły 2  m,

-opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m. in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

6.Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie zdezynfekować ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

7.Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

8.Rodzice mają obowiązek zaktualizować numery telefonu i adresy mailowe w celu szybkiego kontaktu ze szkołą.

Barbara Polek