Balladyna” Juliusza Słowackiego  to kolejne dzieło literatury polskiej, które czytaliśmy podczas dziewiątej odsłony akcji Narodowego Czytania.

Ze względu na panującą sytuację, uczniowie naszej szkoły czytali fragmenty lektury w grupach klasowych.

Lektura dramatu Juliusza Słowackiego nastręczyła nieco trudności, ponieważ tekst napisany jest trudnym, archaicznym – w przekonaniu młodzieży – językiem. Niemniej jednak, uczniowie z nieskrywaną ciekawością przenieśli się w pradawne, baśniowe przestrzenie, by z zapartym tchem śledzić losy dwóch sióstr rywalizujących o względy księcia Kirkora.

Nie zdradzamy jak kończy się ta opowieść, jednak – jak humorystycznie odnotował Szymon Kobyliński- trup ściele się gęsto. Zapraszamy wszystkich do lektury.

Anna Warchoł