W czasach wszechobecnej komputeryzacji pragniemy promować piękne, odręczne pisanie oraz przestrzeganie zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej. Badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. W dniu 6 maja kwietnia 2021 r. w naszej szkole odbył sie „Konkurs Pięknego Pisania” dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, zachęcanie do dbania o estetykę i motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma. Tematem przewodnim była nasza piękna Polska, konkurs miał miejsce tuż po narodowych świętach majowych. Zadaniem uczestników było przepisanie najładniej jak potrafią otrzymanego tekstu. Wszyscy bardzo się starali, popisali się pięknym, wzorcowym pismem. Niestety miejsca na podium były ograniczone. Komisja konkursowa wyłoniła dwóch mistrzów pisania w każdej klasie. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

Monika Zych