22 i 23 września uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce do Krynicy i Muszyny. Rozpoczęliśmy ją zbiórką na dworcu kolejowym w Tuchowie o godzinie 7:10. Wyjechaliśmy o godzinie 7:26 i po trzech godzinach podróży dotarliśmy do Krynicy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Pijalni Wód. Dzieci popróbowały różnych smaków wód mineralnych, a niektórzy w przepięknej scenerii zjedli słodkie ciacho. Następnie udaliśmy się na szlak prowadzący w kierunku Jaworzyny Krynickiej. Morderczy początek trasy wzbudził u niektórych przerażenie, ale wszyscy dali radę i po dwóch godzinach dotarliśmy do dolnej stacji kolejki gondolowej. Jadąc kolejką do góry mogliśmy się rozkoszować przepięknymi widokami Beskidu Sądeckiego. Po dotarciu na górną stację przeszliśmy na Górę Krzyżową, gdzie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem programu było schronisko na Jaworzynie, gdzie zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku niektórzy wybrali się na spacer po pobliskiej okolicy z przewodnikiem i panem Przemkiem, a pozostali odpoczywali w swoich pokojach. Następnego dnia pobudka miała miejsce o siódmej rano. Po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy na zielony szlak prowadzący do Muszyny. Schodziliśmy w dół, więc nie było już tyle narzekań co poprzedniego dnia. Po trzech godzinach marszu dotarliśmy do celu. Zwiedziliśmy odnowiony rynek Muszyny, kupiliśmy pamiątki i poszliśmy na upragnioną pizzę. Niestety czas szybko upłynął i o 15:00 wsiedliśmy do pociągu udając się w drogę powrotną. Około 18:00 dotarliśmy do Tuchowa, gdzie z utęsknieniem czekali na nas rodzice. Kolejna wycieczka za nami! Nie możemy się doczekać następnej!

Opiekę dzieciom zapewnili pani Sylwia Kurczab, pan Przemysław Tajchner, Renata Mączko oraz przewodnik.

Renata Mączko