Już od kilku lat w szczególny sposób obchodzimy święto bibliotek. W tym roku z tej okazji przeprowadziłam szereg akcji propagujących czytanie. Pierwsza z nich to „Jesienne czytanie”. Uczniowie naszej szkoły w przepięknej scenerii czytali utwory o tematyce związanej z obecną porą roku. Drugim etapem było codzienne czytanie na sali gimnastycznej z uczniami klas 1-3 wierszy o zwierzętach leśnych. Dzieci na podstawie wysłuchanych utworów zdobyły obszerną wiedzę o zwierzętach żyjących w lesie. W ostatnim dniu przeprowadziłam test wiedzy, w którym dzieci udowodniły, że bardzo uważnie słuchały utworów i dysponują obszerną wiedzą na ten temat. Za wytrwałą pracę dzieci zostały nagrodzone dyplomami „Znawców zwierząt leśnych”.

Najwięcej emocji wzbudził ostatni etap obchodów święta bibliotek- „Nocowanie z biblioteką”. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 5 – 8, łącznie siedemnaścioro uczniów.  28 października o godzinie 18.00 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej z materacami, śpiworami i poduszkami w ręku. Rozłożyliśmy się na sali, a następnie przystąpiliśmy do czytania ulubionych książek. Większość wybrała książki z biblioteki, a niektórzy przynieśli ulubione książki z domu. Podczas tej części wydarzenia zaszczyciła nas swoją obecnością Pani dyrektor Barbara Polek.  Po niemal trzygodzinnym czytaniu Pani Kamilla na salę wniosła wcześniej zamówione pizze. Wszyscy z wielkim apetytem „pochłaniali” przepyszne jedzonko. Kiedy najedliśmy się do syta czekał na nas seans filmowy, inni śpiewali piosenki karaoke, a pozostali rozwijali swoje umiejętności taneczne. Później przyszedł jeszcze czas na gry planszowe i ciepłą herbatkę. O godzinnie 24.00 została ogłoszona cisza nocna, wygaszono światło. Niestety jeszcze długo słychać było szepty i śmiechy. Nad ranem zapanowała cisza, którą przerwały odgłosy ustawionych alarmów. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wszyscy szybko się zerwali i przystąpili do porządkowania sali. Wyjście z budynku szkoły nastąpiło o godzinie 6.30.

Już nie możemy się doczekać kolejnej takiej imprezy!!!!

Renata Mączko