Długo oczekiwaliśmy na ten dzień. Już tradycją w naszej szkole stały się obchody Dnia Pluszowego Misia. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od kilku dni. Klasa 1 wykonywała scenki z misiem zrobione z plasteliny. Klasa druga zrobiła misie z wełnianych pomponów, a klasy 3-6 własnoręcznie szyły pluszowe misie. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na Pluszowego Misia w trzech kategoriach. Wśród pierwszaków zwycięstwo odniósł Mikołaj Broda, drugie miejsce przypadło Natalce Skalak, a na trzecim stopniu podium znalazła się praca Agnieszki Pszczonki.

Wśród uczniów klasy drugiej najwyższe miejsce na podium zajęła Anna Kajmowicz, zaraz za nią uplasowała się Julia Kulig, a najniższy stopień przypadł Sewerynowi Bałutowi.

Najwięcej emocji wzbudzało wyłonienie laureatów najstarszej grupy. Prace były przepiękne, pomysłowe, wymagające dużego nakładu pracy. Ostatecznie zwyciężczynią została Nikola Bańdur z klasy 3, drugie miejsce przypadło Kornelii Wójcik z klasy 5, a trzecie Alicji Jabłońskiej z klasy 4.

Oprócz konkursów rysowaliśmy i kolorowaliśmy misie, układaliśmy puzzle, tworzyliśmy misie matematyczne, składaliśmy misie z części, obejrzeliśmy bajki, których bohaterami były misie.

To był wspaniały dzień! Niech żyją misie!!!

Renata Mączko