21 marca 2023 roku, zostały rozegrane mistrzostwa Gminy Tuchów w piłce ręcznej  dziewcząt w kategorii młodzież (rocznik 2008/2009) .

W zawodach brała udział reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach . Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym , na końcu decydowała ilość zdobytych punktów. Piotrkowice w swoim pierwszym meczu uznały wyższość szkoły podstawowej z Tuchowa , co mocno rozzłościło dziewczyny i w kolejnych już spotkaniach nie dały za wygraną, pokonując kolejno takie duże szkoły jak: Karwodrza, Jodłówka Tuchowska, Siedliska. Wygrane z tymi zespołami dały im w końcowym rozrachunku odniesienie bardzo dużego sukcesu jakim było zdobycie drugiego miejsca w gminie Tuchów. Wyróżnić należy cały zespół, a w szczególności Martynę Prokop , która uzyskała praktycznie wszystkie bramki dla drużyny z Piotrkowic. Zespół tworzyły również uczennice klasy 5 i 6, gdzie musiały one sprostać rywalizacje z uczennicami klas 8. Duże brawa i gratulacje za osiągnięty sukces !!!

Łukasz Bartkowski

Mecze grupowe :