Uroczystą akademią upamiętniliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, drugiej na świecie.

Wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęliśmy obchody Święta Narodowego 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klasy 4 przedstawili historię Polski w czasach panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podkreślili wagę reform Sejmu Wielkiego, w szczególności Konstytucji 3 Maja.

Występ został wzbogacony poezją i pieśniami patriotycznymi m.in. „Mazurkiem Trzeciego Maja”. Później rozdaliśmy naszym uczniom sadzonki poziomek o białych i czerwonych owocach. Zasadzone w ogrodzie będą przypominać o tegorocznej majówce, bo przed nami również Święto Pracy i Święto Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu przed domem naszych barw narodowych…

Anna Warchoł