28 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do niezwykłego i bardzo interesującego miejsca, Parku Miniatur w Inwałdzie. W „Świecie Marzeń” o powierzchni 75 tysięcy m2 znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski. Uczniowie wraz z panią przewodnik poznawali miejsca, do których każdy turysta wybierający się w podróż dookoła świata pragnie dotrzeć. Młodzi turyści mogli z bliska przyjrzeć się takim perełkom światowej architektury jak: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra na Watykanie, Statua Wolności, Wieża Eiffla, Big Ben, Sfinks i piramidy i inne. Drugą część wycieczki dzieci spędziły w Lunaparku na wspaniałej i wesołej zabawie. Zielony Labirynt, który był łamigłówką i sprawdzeniem orientacji w przestrzeni, prócz tego m.in.: plac zabaw, karuzele, rollercoaster, a nawet kino 5D. W Baśniowej Warowni powitanie przez ruchomego Smoka, który ział ogniem, śpiewał, wierszował i opowiadał ciekawe historie zrobiło na nich ogromne wrażenie. Na sam koniec wspólna, integrująca zespoły klasowe zabawa w Sali Wielkich Klocków. Moc wrażeń, liczne atrakcje, wspaniała zabawa to wszystko sprawiło, iż pobyt w Inwałdzie z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów na długi czas.

Monika Zych