W tym roku, uczniowie klasy IV z okazji Dnia Patrona Szkoły, przygotowali krótkie wystąpienie mające na celu przypomnienie postaci Księdza Prałata Władysława Gibały. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia z życia Księdza Prałata, w szczególności skupiając się na jego pracy w parafii Piotrkowice oraz na wzorze życia pełnego pokory, pracowitości i otwartości na bliźniego. Uczniowie przypomnieli przy tej okazji najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz Kościoła w Polsce. Wskazali jednoznacznie na trud i ogrom pracy naszego Patrona oraz niezłomność postawy, w tak trudnych chwilach dziejowych, jak okres rządów komunistycznych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Ponadto w szkole odbył się konkurs wiedzy na temat życia i dokonań Patrona na tle ważnych wydarzeń z historii Polski. Brali w nim udział uczniowie klas IV –VIII. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą o naszym Patronie. I miejsce zajął Miłosz Bandyk z klasy VI (uzyskał 48 na 50 możliwych punktów), II miejsce Aleksandra Bryg z klasy V (41 punktów) i III miejsce Nadia Chochołowicz z klasy VII (40 punktów). Serdecznie gratulujemy!

Sylwia Wojtanowicz – Ryk