5 czerwca uczniowie i uczennice naszej szkoły wyruszyli w morską przygodę do Sztutowa. Atrakcji było co niemiara. Uczestniczyliśmy w wycieczce do Krynicy Morskiej, gdzie zobaczyliśmy oraz odwiedziliśmy latarnię morską. Byliśmy gośćmi Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, w którym obserwowaliśmy lokalne kormorany. Sobotnim rankiem wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Gdańska, gdzie odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej oraz gdańską starówkę. Następnie wyjechaliśmy do Gdyni, aby zobaczyć morskie zwierzęta mieszkające w tamtejszym oceanarium. Podczas naszego pobytu w Sztutowie przeżyliśmy lekcję historii zwiedzając najdłużej działający na ziemiach polskich niemiecki obóz koncentracyjny „Stutthof”. Oczywiście, nie zabrakło również plażowania oraz kąpieli morskich 😃. Wszystkim uczestnikom wspólnej wyprawy serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Sylwia Kurczab