W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, uczniowie klasy drugiej przygotowali inscenizację taneczną i scenkę teatralną, które były wyrazem ich zaangażowania w ochronę naszej planety. Młodzi aktorzy ukazali różnorodne i złożone relacje człowieka z jego rodzinną planetą. Przedstawienie to, pełne kreatywności i pasji, ujawniło piękno Ziemi oraz konieczność dbania o jej zasoby. Poprzez taniec przekazali ważne przesłanie o potrzebie harmonii z naturą. Ta forma ekspresji artystycznej poruszyła wszystkich widzów, skłoniła do głębszej refleksji. Nasza Ziemia jest niestety zanieczyszczona plastikowymi odpadami. Tony plastiku trafiają na wysypiska, zanieczyszczają oceany, zaśmiecają kontynenty lub zostają lekkomyślnie spalone. Plastiki rozkładają się długo, a ich recykling wymaga segregacji odpadów. Reklamówka plastikowa może rozkładać się około 400 lat, zaś butelka nawet 1000 lat. Pamiętajmy i ratujmy nasz DOM!